Domov Podujatia Základný Kurz SM systém A-B

Miesto

RehabCare Košice
RehabCare Košice
QR kód

Dátum

25. - 26. 05. 2024

Čas

9:00 - 17:00

Základný Kurz SM systém A-B

Udalosť: https://facebook.com/events/s/zakladny-kurz-sm-system-a-b/367252156201276/

Školiteľ Mgr. Daniela Ochránková
Cena: 155 eur
Slovenská komora fyzioterapeutov kredity: 15 kreditov
Kurz trvá 16 hod.
Pre koho je určený
Kurz je vhodný pre fyzioterapeutov, lekárov, študentov fyzioterapie, učiteľov TV, trénerov ale aj pre pacientov a laickú verejnosť.

Charakteristika kurzu
Kurz je zameraný na oboznámenie sa s metódou Spirálnej stabilizácie ( SM systém) jej základnými princípmi a základnými cvikmi. Preberieme príčiny, ktoré vedú k preťaženiu chrbtice, prevenciou, regeneráciou a kondíciou. V kurze SM systém A-B ide o úvod do metódy Spirálnej Stabilizácie (SM systém) MUDr. Richarda Smíška.

SM systém je metóda, ktorá integruje: posilňovanie, preťahovanie a nácvik koordinácie pohybu. Rozvíja cit pre rovnováhu a vyrovnané držanie tela, rozvíja schopnosti riadiť voľný pohyb a fixuje optimálne pohybové vzorce. Metóda exaktne anatomicky definuje svalová zreťazenie, s ktorými pracuje. Dáva presne definovanú koordinačné súhru, za ktoré sa zákonite opakuje pozitívny vplyv na chrbticu – centrácia (vyrovnanie do strednej osi) – trakcie (pretiahnutie smerom nahor).

Liečebná metóda SM systém je klinicky používaná 30 rokov.

Metóda SM prináša možnosť rýchlejšie a efektívnejšie liečiť ochorenie chrbtice. Pri mnohých chronických poruchách chrbtice, ktoré neboli predchádzajúcou liečbou ovplyvnené dáva možnosť efektívnej liečby. SM systém je zároveň účinná prevencia degenerácie chrbtice v dennom živote i športe.

Absolvent tohto kurzu sa naučí základné princípy SM systému, 12 základných cvikov metódy SM systém, vo variantoch na stoličke, v stoji, zvládne korekcie pacienta pri cvičení, vedenie skupinového cvičenia. Kurz je zameraný prakticky. 5 hodín teórie a 11 hodín praxe. Je úvodom do ďalších SM systém kurzov.

Cena kurzu zahrňa:
skripta, potvrdenie o účasti, drobné občerstvenie, kredity SKF

 • 00

  dni

 • 00

  hodiny

 • 00

  minút

 • 00

  sekúnd